• Ženy veľ. 34 – 64
  • Muži veľ. S – 8XL
  • Bezpečné doručenie.

Chemikálie

Chemikálie


Napriek ich často negatívnym konotáciam sú chemikálie tiež veľmi užitočné. Chemikálie sa nachádzajú takmer vo všetkom, čím sa obklopujeme - v nábytku, textile, potravinách, liekoch a hygienických potrebách. Počas výrobného procesu textilného výrobku sa používa mnoho rôznych typov chemikálií, ktorých účelom je zdokonaliť výrobok. Chemikálie sa okrem iného používajú na to, aby tkanine dodali krásnu farbu alebo aby dodali výrobku zvláštnu vlastnosť.

Zodpovedné zaobchádzanie s chemikáliami je však nutnosťou. Nedostatok znalostí o rizikách a následných účinkoch môže viesť k závažným následkom. Cellbes preto veľa pracuje s chemickými problémami a naši dodávatelia sú priebežne informovaní o nových požiadavkách, ktoré sú vyvíjané na základe medzinárodnej a európskej legislatívy.

Naše výrobky samozrejme nesmú obsahovať látky na úrovniach, ktoré prekračujú súčasné predpisy alebo sú zakázané v súlade s aktuálnou legislatívou. Okrem toho nedovoľujeme, aby výrobky obsahovali látky uvedené ako kandidátskej látky v európskom nariadení o chemikáliách REACH.

Chemická ochrana

Aby sme zaistili u dodávateľov dodržiavanie legislatívy, že výrobky neobsahujú chemikálie, ktoré nie sú povolené, odoberajú sa každú sezónu vzorky produktov. Produkty sú testované na základe predchádzajúcich výsledkov dodávateľa, ak je dodávateľ nový alebo ak je výrobok považovaný za rizikový z dôvodu novej legislatívy. Testy, ktoré sa vykonávajú, teda nie sú náhodné, ale sú stanovené na základe posúdenia rizika výrobku.

Členstvo v skupine Chemicals Group

V rámci našich prác v oblasti chemikálií a udržateľnosti je Cellbes členom skupiny Chemicals Group. Chemicals Group je súčasťou Research Institutes of Sweden (RISE), ktorej úlohou je šíriť najnovšie poznatky o chemických a environmentálnych problémoch medzi členské spoločnosti v textilnom a elektronickom priemysle. Prostredníctvom príručky "Chemicals Guidance" skupiny Chemicals Group dostávajú naši dodávatelia informácie o regulovaných chemikáliách, v ktorých procesoch sú bežnejšie a ako také ovplyvňujú životné prostredie a ľudí v ňom. Nové vydanie "Chemical Guidance" je rozosielanie dvakrát ročne.

Bezpečné doručenie
Bezpečná platba
30 dní na vrátenie tovaru

Kúpte si Naše modely online v Cellbes!

Bezpečné nakupovanie

Internet worldSwedish Fasion

Informácie o Cellbes

Zákaznícky servis

Buďte v obraze

Prihláste sa na odber nášho newslettera pre informácie o najnovších výrobkoch v predaji, ponukách a zasielanie noviniek od nás.

Sledujte nás

  • Doručujeme len na slovenskú adresu.
  • Bezpečná platba.
  • 30 dní na vrátenie tovaru.