• Ženy veľ. 34 – 64, Muži veľ. S – 8XL
  • Bezpečné doručenie

Uložené položky

Načítavajú sa vaše uložené položky...

Návod na starostlivosť

Svet podprseniek

Ako sa správne starať o bielizeň

Trochu lásky a správna starostlivosť dokáže predížiť životnosť vašej podprsenky. Inšpirujte sa našimi poučnými tipmi!

Cellbes

Pranie


Odporúčame vám, aby ste sa pri praní spodnej bielizne vždy riadili pokynmi uvedenými na visačke. Sú navrhnuté tak, aby si zachovala svoju farbu a tvar čo najdlhšie. Ak s jemnou bielizňou zaobchádzate šetrne, výrazne tým predlžite jej životnost'. Pocíti to vaša peňaženka i životné prostredie. 


Vždy roztried'te jednotlivé kúsky podl'a farby a dodržujte odporúčané teploty prania. Všetky podprsenky by sa mali prat' vo vrecku na pranie a s využitím programu na ručné pranie, aby ste predišli poškodeniu  jemných materiálov. Viac pracieho prášku vám nepomôže dosiahnut' lepšie výsledky. Práve naopak, prebytok prostriedku môže zostat' v látke a spôsobit' vám kožné problémy. Na farebnú bielizeň nepoužívajte pracie prostriedky s optickými zosvetl'ovačmi- pôvodná farba vybledne a v prípade čiernej zošedne. Starajte sa o svoje podprsenky 


Najlepšie urobíte, ak budete všetky svoje podprsenky prat' ručne. Neodporúčame vám používat' agresívne pracie prostriedky. Radšej používajte špeciálny prostriedok na jemnú bielizeň, prací prášok na farebnú bielizeň alebo tekutý prací prostriedok. Nemiešajte spolu bielizeň rôznych farieb a najmä bielu perte zásadne oddelene. Ak dávate prednost' praniu v práčke, použite vrecko na pranie, aby nedošlo k poškodeniu alebo zaseknutiu kostíc v práčke. Na podprsenke tiež zapnite všetky háčiky, predídete tak zatrhnutiu jemných materiálov. Pred uložením do šatníka zložte košíčka, aby sa zachoval ich tvar.


Materiál


Bavlna:

Bavlnené vlákna sa získavajú z plodov bavlníka. Dosahujú dížku v rozpätí 15-45 mm. Čím sú vlákna dlhšie, tým sú kvalitnejšie. Niekedy sa česaním odstránia z bavlny najkratšie vlákna. Zabezpečí sa tým exkluzívna kvalita, jemný lesk a trvácnosť odevov. Bavlna má silné vlákna, ktoré sú prirodzené a príjemné na dotyk. Po prvom praní sa môže bavlnené oblečenie zraziť. V niektorých prípadoch ho možno jemne natiahnuť. Zvyčajne platí, že bavlnu možno prať pri 60 stupňoch, no výrobca vám pri niektorých modeloch môže odporučiť pranie len pri 40 stupňoch. Vždy sa preto riaďte pokynmi na visačke.

Elastan:

Elastan je vysoko pružné vlákno, ktoré sa pridáva k iným vláknam na dosiahnutie pružnosti materiálu. Oblečenie s podielom elastanu nikdy neperte pri vysokej teplote, strečové vlákna by povolili a odev by sa vyťahal. Pri praní sa vždy riaďte pokynmi na visačke.

Polyamid/Nylon:

Umelé vlákno, ktoré sa vyrába z ropy. Je silné, rýchlo schne a nezráža sa.

Polyester:

Umelé vlákno, ktoré sa vyrába z ropy. Polyester je odolný, rýchlo schne a nezráža sa. Jeho nevýhodou je, že môže elektrizovať. Stáva sa to najmä v prostredí, kde je suchý vzduch.

Mikrovlákno:

Veľmi tenké vlákna z umelých materiálov ako je polyester a polyamid, ktoré tvoria tenkú a poddajnú látku. Pri praní odevov z mikrovlákna nepoužívajte aviváž, pretože by upchala vlákna a materiál by nemohol „dýchať“. Vyhnite sa tiež sušeniu v sušičke, ktoré môže jemné vlákna tiež poškodiť..

Bezpečné doručenie
Bezpečná platba
30 dní na vrátenie tovaru

Kúpte si Naše modely online v Cellbes!

Bezpečné nakupovanie

Internet worldTrygg e-handelSwedish Fasion

Prevádzkované na serveri Jetshop

Informácie o Cellbes

Zákaznícky servis

Buďte v obraze

Prihláste sa na odber nášho newslettera pre informácie o najnovších výrobkoch v predaji, ponukách a zasielanie noviniek od nás.

Sledujte nás

  • Doručujeme len na slovenskú adresu.
  • Bezplatné doručenie pri nákupe od 80 eur.
  • 30 dní na vrátenie tovaru.

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach Cellbes cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies na stránkach Cellbes.Viac informácií